Juventusi fitoi ndaj Firontinës në fundjavë dhe me këtë rast siguroi titullin edhe matematikisht në Serie A, edhe pse ka edhe katër xhiro deri në fund.

Ky ishte titulli i tetë radhazi për Zonjën e Vjetër në kampionatin elitar italian, gjë që më herë nuk e kishte arritur askush.

Juve në sezonet e fundit ka qenë dukshëm skuadra më e mirë në Itali, pjesë e ekipit bardhezi kanë qenë disa nga lojtarët më të mirë në futbollin evropian.

Ronaldo sërish shkruan historinë: Futbollisti që e ka fituar Ligën Premier, La Ligan dhe Serie A Ronaldo sërish shkruan historinë: Futbollisti që e ka fituar Ligën Premier, La Ligan dhe Serie A

IFTV një llogari në Twitter e krijuar vetëm për futbollin italian ka përpiluar formacionin më të mirë të Juves në tetë vitet e fundit, gjë që shumë tifozëve iu ka pëlqyer përzgjedhja e formacionit bazë. Por, normalisht ka dhe të atillë që mendojë se duhet disa ndryshime.

Juventusi i tetë Sucdettove (4-3-3): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Sandro; Vidal, Pirlo, Pogba; Tevez, Del Piero, Ronaldo. /Telegrafi/