LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i javës IV-të në IPKO Superligë, dominojnë lojtarët e Llapit

Formacioni më i mirë i javës IV-të në IPKO Superligë, dominojnë lojtarët e Llapit

Java e katërt solli rezultatet interesante ku nuk munguan befasitë dhe golat e bukur.

Reklama

Shumë interesante ishte ndeshja mes Dritës dhe Llapit ku mysafirët shënuan fitore, duke bërë që edhe trajneri Bekim Isufi të jap dorëheqje.

Llapi është skuadra që përfaqësohet më së shumti në formacion me katër lojtarë.

Edhe Flamurtari e ka vazhduar serinë perfekt duke marrë fitoren e katërt me radhë.

Telegrafi ka nxjerrë formacionin më të mirë të javës së katërt me individët më të dalluar.

Portier 

Donat Kaçiu i Gjilanit ishte më meritori që skuadra bardhekuq doli e pamposhtur nga stadiumi ‘Bajram Aliu’.

Mbrojtja

Vija e fundit vjen me katër. Në anën e djathtë është Besnik Krasniqi që shkëlqeu kundër Prishtinës dhe asistoi në golin që e solli barazimin.

Në qendër Margilen Shoshi i Trepçës ’89 së bashku me Dardan Jasharin e Llapit.

Në të majtë është Gentrit Dumani i cili po zhvillon një fillim sezon të jashtëzakonshëm me Flamrutarin.

Mesfusha

Blend Baftiu kishte lënë Prishtinën për tu bashkuar me Ballkanin këtë sezon. Ai shënoi gol ndaj ish skuadrës.

Së bashku me të në mesfushë është dirigjenti i Llapit kundër Dritës, Arbnor Ramadanin.

Treshja e mesfushorëve sulmues përbëhet nga Festim Alidema e Fiton Hajdari që e fundosën Dritën me golat e tyre. Me të është edhe Astrit Fazliu që shënoi në vendlindje ndaj Ferizajt.

Sulmi

I vetëm por i papërmbajtshëm. Alban Shillova  shënoi dy herë kundër Lirisë së Prizrenit.

Ai tashmë ka pesë gola dhe larg është sulmuesi më në formë në kampionat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori