LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i javës së gjashtë në Ligën Premier (Foto)

Formacioni i javës së gjashtë në Ligën Premier (Foto)
Reklama

Ishte një tjetër javë emocionuese në Ligën Premier, e cila u karakterizua me fitoren e Arsenalit ndaj Chelseat.

Po ashtu edhe Liverpooli e Manchester Unitedi arritën fitore të thella pas paraqitjes fantastike që bën këtë xhiro.


Wenger fjalë të madha për dyshen Mustafi – Koscielny
Lexo po ashtu Wenger fjalë të madha për dyshen Mustafi – Koscielny

Formacioni i javës i përpiluar nga Goal.com në përbërje ka katër lojtarë nga Topçinjtë dhe tre nga Reds.

Fatkeqësisht këtë herë në mesin e njëmbëdhjetë më të mirëve nuk ishte asnjë lojtar shqiptar, ndërsa më poshtë keni formacionin e plotë. /Telegrafi/

Formacioni i javës së gjashtë në Ligën Premier.
Formacioni i javës së gjashtë në Ligën Premier.

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori