LAJMI I FUNDIT:

Formacioni me 11-shin më të shtrenjtë në La Liga

Formacioni me 11-shin më të shtrenjtë në La Liga

Edicioni 2019/2020 në La Liga ka përfunduar me Real Madridin kampion, ndërsa disa lojtarëve iu është rritur çmimi në treg.

Reklama

Kjo ka bërë që në formacionin me 11 lojtarët më të shtrenjtë në pozitat e tyre të përfshihen disa fytyra të reja, ndërsa kanë mbetur edhe disa të vjetra.

Më poshtë jua sjellim formacionin me 11 lojtarët më të shtrenjtë në La Liga duke u bazuar në vlerën e tyre në Transfermarkt.

Nuk është befasi që ky njëmbëdhjetësh përmban lojtarë nga tri klubet kryesore spanjolle, Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid. Ndërsa vlera totale e tyre është 786 milionë euro.

Portier: Jan Oblak, 80 milionë euro

(Foto: Laurence Griffiths/Getty Images)

Qendërmbrojtës: Jose Maria Gimenez, 56 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Qendërmbrojtës: Raphael Varane, 64 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Mbrojtës i majtë: Renan Lodi, 50 milionë euro

(Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Mbrojtës i djathtë: Nelson Semedo, 40 milionë euro

(Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Mesfushor qendror: Casemiro, 64 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Mesfushor: Frenkie de Jong, 72 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Mesfushor: Saul Niguez, 72 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Anësor: Eden Hazard, 80 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Sulmues: Lionel Messi, 112 milionë euro

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Qendërsulmues: Antoine Griezmann, 96 milionë euro

(Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

/Telegrafi/

(Foto: Instagram/transfermarkt_official)

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori