LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare të derbit në Serie A: Milan – Roma

Formacionet zyrtare të derbit në Serie A: Milan – Roma
Reklama

Milani dhe Roma i kanë publikuar formacionet zyrtare për derbin që luhet në kuadër të javës së 28-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 17:15, do të zhvillohet në stadiumin San Siro.


Për këtë sfidë, Stefano Pioli do të jetë pa lojtarët si, Leo Duarte, Zlatan Ibrahimovic, Simo Kjaer dhe Mateo Musacchio që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Roma nuk mund të llogarisë në Nicolo Zaniolon dhe Pau Lopez, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Bonaventura; Rebic.

Formacioni startues i Romës: Mirante; Zappacosta, Smalling, Mancini, Spinazzola; Veretout, Cristante; Kluivert, Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori