LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Reali luan për triumf ndaj Bilbaos

Formacionet zyrtare: Reali luan për triumf ndaj Bilbaos

Real Madridi është mysafir i Athletic Bilbaos në San Mames Barria për ndeshjen e javës së 18-të në La Liga.

Reklama

Los Blancos synojnë ngritjen në tabelë, prandaj tri pikët janë objektiv i tyre në këtë përballje.

Bilbao është në vend të tetë në renditje me 26 pikë dhe ka për qëllim që të përfshihet në zonën evropiane.

Trajnerët Ernesto Valverde dhe Carlo Ancelotti i kanë përgatitur taktikat e tyre dhe e kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Athletic Bilbaos: Unai Simon; De Marcos, Vivian, Paredes, Yuri; Zarraga, Vesga; Berenguer, Sancet, Nico Williams; Inaki Williams.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Nacho, Militao, Rudiger, Mendy; Ceballos, Camavinga, Fede Valverde; Asensio, Benzema, Vinicius.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori