LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Reali kërkon finalen e Kupës së Botës për Klube ndaj Al Ahlyt

Formacionet zyrtare: Reali kërkon finalen e Kupës së Botës për Klube ndaj Al Ahlyt

Al Ahly dhe Real Madridi zhvillojnë sfidën e dytë gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube në ‘Prince Moulay Abdellah Stadium’ në Rabat të Marokut.

Reklama

Los Blancos janë favoritë për të triumfuar dhe për të vazhduar në finalen e madhe.

Trajnerët Marcel Koller dhe Carlo Ancelotti i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Al Ahlyt: El Shenawy; Maaloul, Metwally, Abdelmonem, Hany; Afsha, Dieng, El Soulia, Abdelkader; El Shahat, Sherif.

Formacioni startues i Real Madridit: Lunin; Nacho, Alaba, Rudiger, Camavinga; Kroos, Tchouameni, Modric; Fede Valverde, Rodrygo, Vinicius.


Skuadra fituese do të luajë në finalen e të shtunës (11 shkurt) kundër kampionit saudit dhe fituesit të Ligës së Kampionëve të Azisë, Al Hilal, që në gjysmëfinale triumfoi ndaj Flamengos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori