Real Betis do të pres Barcelonën në kuadër të javës së 35-të në La Liga.

Vendasit mbajnë vendin e pestë me 58 pikë, por ende mbajë shpresa për një vend në Ligën e Kampionëve, kur kanë mbetur edhe katër ndeshje.

Në anën tjetër Barcelona është e dyta me 66 pikë dhe në rrugë të mirë të mbajë këtë pozitë deri në fund.

Trajnerët Manuel Pellegrini dhe Xavi kanë publikuar formacionet fillestare të skuadrave të tyre.

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Real Betis: Bravo; Sabaly, Pezzella, Bartra, Alex Moreno; Guido, i ruajtur; Kanalet, Fekir, Juanmi; Borja Iglesias.

Barcelona: Neto, Daniel Alves, Araujo, Eric García, Jordi Alba; Busquets, Nga Jong, Gavi; Ferrán Torres, Memphis Depay, Dembelé.


/Telegrafi/