Cagliari është kundërshtari i Milanit në San Siro, ku zhvillohet sfida nga java e dytë e Serie A.

Rossonerët e nisën me fitore sezonin e ri në kampionatit italian, derisa kundërshtari i tyre luajti baras.

Trajnerët Stefano Pioli dhe Leonardo Semplici i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Milanit: Maginan, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Tonali, Kunic, Saelemaekers, Diaz, Leoa, Giroud,

Formacioni startues i Cagliarit: Radunovic; Ceppitelli, Godin, Carboni; Nandez, Marin, Strootman, Deiola, Dalbert; Joao Pedro, Pavoletti. /Telegrafi/