LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Man City – Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City – Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Man City dhe Real Madrid do të përballen në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve, për të kërkuar një vend në gjysmëfinale.

Ndeshja e parë e zhvilluar në “Santiago Bernabeu” ishte spektakolare me rikthime të shumta e që në fund u mbyll 3-3.


Edhe pse qytetarët duken të favorizuar nga ndeshja e parë, në “Ethihad” gjithçka do të jetë e hapur, pasi që Real Madridi shpesh ka ditur të bëjë të pamundurën.

Pep Guardiola do të luajë me Erling Haland, Phil Foden dhe Jack Grealish në sulm, të përkrahur nga Kevin de Bruyne dhe Bernardo Silva.

Në anën tjetër Carlo Acelotti si zakonisht dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin, ku i ka besuar treshes Jude Bellinghan, Vinicius Junior dhe Rodrygo.


Man City:Ederson, Walker (C), Akanji, Dias, Gvardiol, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Foden, Grealish, Haaland.

Real Madridi: Lunin, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Valverde, Camavinga, Kroos,Rodrygo, Bellginham, Vinicius.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
“Flick mund ta rikthejë magjinë e Barcelonës së Guardiolës”, ish-legjenda gjermane me fjalë të mëdha

“Flick mund ta rikthejë magjinë e Barcelonës së Guardiolës”, ish-legjenda gjermane me fjalë të mëdha

La Liga
Top ylli anglez që u la jashtë listës nga Southgate thotë se meritonte ftesën për Euro 2024

Top ylli anglez që u la jashtë listës nga Southgate thotë se meritonte ftesën për Euro 2024

Përfaqësueset
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot

Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Kalo në kategori