Malisheva është nikoqire e Ballkanit për ndeshjes që ishte parashikuar të luhej në kuadër të xhiros së parë në Albi Mall Superliga e Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 13:00, do të luhet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Malishevasit aktualisht gjendet në vendin e tetë me shtatë pikë dhe një fitore do ta ngjiste në vendin e gjashtë.

Standings provided by SofaScore

Në anën tjetër, Ballkani është në pozitën e tretë me 12 sosh dhe në rast fitoreje do të pozicionohej në të dytin me 15 pikë.

Formacionet zyrtare

Malisheva: Gashi, Pira, Xhaka, Kryeziu, Veliu, Gavazaj, Vitija, Maliqi, Rapuca, Tolaj, Shillova.

Ballkani: Frashëri, Thaqi, Sinani, Jashanica, Bekteshi, Astrit Thaqi, Zyba, Korencia, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani. /Telegrafi/

Reklama