Liverpooli është mysafir i Wolves për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier.

Përballja që fillon në ora 16:00, do të luhet në stadiumin ” Molineux Stadium”.

Për këtë ndeshje, Ujqit do të jenë pa Bobacar Traore, Pedro Neto, Kalajdzic dhe Chiquinho, që janë të lënduar.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Liverpooli do të jetë pa Arthur Melon,Luiz Diaz, Diogo Jotan, Roberto Firminon, Ibrahima Konaten dhe Virgil van Dijk, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet bazë:

Wolves: Sa, Semedo, Dawson, Kilman, Ait-Nouri, Lemina, Neves, Nunes, Sarabia, Cunha, Hwang.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson, Bajcetic, Keita, Thiago, Salah, Gakpo, Nunez. /Telegrafi/

Reklama