Në Allianz Stadium në Torino, Juventusi dhe Napoli zhvillojnë ndeshjen e mbetur të Serie A.

Skuadrat kundërshtare renditen në pozitat katër dhe pesë me pikë të barabarta, nga 56 dhe janë konkurrentë të drejtpërdrejtë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Dy trajnerët, dikur bashkëlojtarë te Milani, Andrea Pirlo dhe Gennaro Gattuso, do t’i vënë përballë taktikat e tyre të lojës.

Formacioni startues i Juventusit: Buffon; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

Formacioni startues i Napolit: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj; Fabian Ruiz, Demme; Lozano, Zielinski, L Insigne; Mertens.

/Telegrafi/