Chelsea është duke kërkuar fitore ndaj Burnleyt që të ngjitet në pozitat që dërgojnë në ligën e Kampionëve.

Përballë tyre do të jetë Burnley që është në pjesën e poshtme të renditjes, por jo të rrezikuar.

Nga minuta e parë Chelsea pritet të sulmojë, pasi që luan me Hudson-Odoi, Higuain dhe Hazard.

Në mesfushë do të luajë Loftus-Cheek që tashmë është kthyer në titullar.

Në anën tjetër në sulm luajnë Barnes dhe Wood./Telegrafi/


Chelsea: Kepa; Azpilicueta, David Luiz, Christensen, Emerson; Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek; Hudson-Odoi, Higuaín, Hazard.

Burnley: Heaton; Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor; Hendrick, Westwood, Cork, McNeil; Barnes, Wood.