LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Bilbao dhe Barca në ndeshjen kryesore të javës

Formacionet zyrtare: Bilbao dhe Barca në ndeshjen kryesore të javës

Në San Mames Barria zhvillohet kryendeshja e javës së 25-të në La Liga ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Barcelonës.

Reklama

Blaugranët kryesojnë në tabelën e kampionatit spanjoll me gjashtë pikë më shumë se Real Madridi dhe duan ta rritin këtë diferencë.

Bilbao numëron 33 pikë dhe synon ta ngushtojë sa më shumë diferencën me zonën evropiane.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ernesto Valverde dhe Xavi Hernandez, të cilët kanë bërë zgjedhjen e futbollistëve që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Athletic Bilbaos: Agirrezabala; De Marcos, Vivian, Inigo Martinez, Balenziaga; Dani Garcia, Vesga; Nico Williams, Raul Garcia, Berenguer; Inaki Williams.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Sergi Roberto, Kounde, Christensen, Balde; Gavi, Busquets, De Jong; Raphinha, Lewandowski, Ferran.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori