LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Atletico Madridi përballet me Athletic Bilbaon në kuadër të javës së 22-të në La Liga.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 18:30, do të luhet në stadiumin Metropolitano Stadium.

Për këtë ndeshje, Los Cholchoneros do të jenë pa Thomas Lemar që është i lënduar, ndërsa Stefan Savic ka karton të kuq.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Bilbao ka mungesat si Ander Herrera, Martinez dhe Capa, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet startuese

Atletico: Oblak, Molina, Gimenez, Hermoso, Reinildo, Koke, De Paul, Carrasco, Llorente, Correa, Griezmann.

Bilbao: Simon, De Marcos, Vivian, Yeray, Yuri, Dani Garcia, Vesga, Williams, Sancet, Muniain, Inaki Williams. /Telegrafi/