LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Unitedi në kërkim të fitores ndaj Crystal Palace

Formacionet startuese: Unitedi në kërkim të fitores ndaj Crystal Palace

Manchester Unitedi është nikoqir i Crystal Palace për ndeshjen e javës së 13-të në Ligën Premier.

Reklama

Djajtë e Kuq mbajnë vendin e tetë në tabelë me 20 pikë të arkëtuara nga gjashtë fitore, dy barazime dhe katër humbje.

Crystal Palace renditet në vend të 18-të me vetëm tetë pikë të grumbulluara nga dy fitore, dy barazime dhe tetë humbje.

Unitedi është favorit kur kihet parasysh se loja zhvillohet në Old Trafford dhe ka skuadër më cilësore se kundërshtari.

Jose Mourinho dhe Roy Hodgson i kanë gati formacionet për këtë përballje të rëndësishme.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: De Gea, Darmian, Smalling, Lindelof, Young, Matic, Pogba, Mata, Lingard, Martial, Lukaku.

Formacioni startues i Crystal Palace: Hennessey, Bissaka, Tomkins, Sakho, Van Aanholt, McArthur, Milivojevic, Kouyata, Meyer, Townsend, Zaha. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

La Liga
Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Kalo në kategori