LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Unitedi kërkon pikë ndaj Crystal Palace

Formacionet startuese: Unitedi kërkon pikë ndaj Crystal Palace

Manchester Unitedi është mysafir i Crystal Palace në ndeshjen e xhiros së 36-të në kampionatin anglez të futbollit.

Reklama

Djajtë e Kuq kanë nevojë për pikë në mënyrë që të barazohen me pikë me Leicester Cityn në garën për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Nga ana tjetër, Crystal Palace është në pozitë të mirë dhe larg zonës së rënies nga liga.

Trajnerët Roy Hodgson dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Crystal Palace: Guaita, Ward, Van Aanholt, Dann, Sakho, McArthur, McCarthy, Milivojevic, Townsend, Zaha, Ayew.

Formacioni startues i Manchester United: De Gea, Wan Bissaka, Maguire, Lindelof, Fosu Mensah, Matic, Paul Pogba, Bruno Fernandes, Marcus Rashford, Greenwood, Anthony Martial.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori