Paris Saint-Germaini është mysafir i Rennes në ndeshjen e xhiros së 36-të në Ligue 1 që zhvillohet në stadiumin Roazhon Park.

Kampioni ka mbetur katër pikë prapa Lille në garën për titullin e kampionit të Francës, ashtu që do ta kërkojë fitoren në këtë takim.

Rennes, në anën tjetër, është në garë për pozitat evropiane, duke qenë se ka vetëm katër pikë më pak se Marseille.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Bruno Genesio dhe Mauricio Pochettino i kanë përgatitur skuadrat me të cilat do ta nisin takimin.

Formacioni starties i Rennes: Gomis – Traoré, Da Silva, Aguerd, Maouassa – Tait, Ugochukwu, Bourigeaud – Doku, Guirassy, Terrier.

Formacioni starties i Paris Saint-Germainit: Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Pereira, Herrera – Di Maria, Neymar, Draxler – Kean.

/Telegrafi/