Borussia Dortmundi dhe Barcelona do të përballen sot (e marte) në kuadër të sezonit të ri të Ligës së kampionëve.

Ndeshja që zhvillohet në ‘Signal Iduan Park’ do të fillojë në ora 21:00, ndërsa Blaugranasit janë favorit në letër për ta fituar këtë përballje.

Dortmundi në këtë takim nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e lojtarëve si, Mateu Jaume Morey Bauza dhe Luca Unbehaun, që janë të lënduar.

Lionel Messi (Foto: Goal.com)

Në anën tjetër, katalunasit do të jenë pa Ousmane Dembelen, Neton dhe Samuel Umtitin, që kanë pësuar lëndime, gjersa Lionel Messi është në dyshime nëse do të luajë.

Formacioni i mundshëm i Dortmundit: Burki; Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro; Witsel, Delaney; Sancho, Reus, Brandt; Alcacer.

Formacioni i mundshëm i Barcës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; de Jong, Busquets, Rakitic; Perez, Suarez, Griezmann. /Telegrafi/