Werder Bremeni dhe Bayern Munichu zhvillojnë ndeshjen gjysmëfinale të kupës gjermane të njohur si DFB Pokal.

Trajnerët Florian Kohfeldt dhe Niko Kovac i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Werder Bremenit:

Formacioni startues i Bayern Munichut:

Fituesin e këtij dueli në finale e pret RasenBallsport Leipzig që e eliminoi Hamburgun. /Telegrafi/