Arsenali është nikoqir i Watfordit në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/2020 në Ligën Premier.

Topçinjtë nuk kanë ndonjë objektiv për këtë takim, duke qenë se ndodhen larg zonës evropiane, teksa mbijetesën e kanë siguruar qëmoti.

Watfordi është në zonën e rrezikut me pikë të barabarta me Aston Villan që ndodhet një vend më lart, prandaj do të përpiqet të sigurojë pikë maksimale.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Hayden Mullins i kanë përgatitur formacionet për këtë takim.

Formacioni startues i Arsenalit: Martinez; Holding, David Luiz, Tierney; Willock, Ceballos, Xhaka, Maitland-Niles; Pepe, Lacazette, Aubameyang.

Formacioni startues i Watfordit: Foster; Kiko Femenia, Kabasele, Dawson, Masina; Doucoure, Hughes; Sarr, Pereyra, Welbeck; Deeney.

/Telegrafi/