Në Molineux Stadium zhvillohet ndeshja ndërmjet Wolverhampton Wanderers dhe Manchester United, e vlefshme për Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë në vend të pestë në tabelë me pikë të barabarta me Tottenham Hotspur që pozicionohet një vend më lartë. Arsenali që mban vendin e tretë, është vetëm dy pikë larg.

Wolves janë në vend të shtatë në tabelë dhe ndodhen shumë prapa Chelseat që mban vendin e gjashtë.

Trajnerët Nuno Espirito Santo dhe Ole Gunnar Solskjaer i kanë gati formacioent bazë për këtë përballje.

Formacioni startues i Wolverhampton Wanderers: Patricio, Doherty, Bennett, Coady, Boly, Vinagre, Dendoncker, Neves, Moutinho, Jimenez, Jota.

Formacioni startues i Manchester United: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Shaw, Fred, McTominay, Dalot, Lingard, Pogba, Lukaku.

/Telegrafi/