Paris Saint-Germain do të jetë nikoqir i Bordeaux në takimin që zhvillohet në javën e 12-të në Ligue 1.

Ky takim që luhet në stadiumin Parku i Princave, do të fillojë në ora 21:00.

Për këtë sfidë, Thomas Tuchel do të jetë pa , Juan Bernat, Julian Draxler, Kherer dhe Marquinhos që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Bordeaux do të jetë mpa Samuel Kalu dhe Mexer, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i PSG-së: Rico, Florenzi, Kimpembe, Bakker, Pembele, Paredes, Veratti, Rafinha, Mbappe, Kean, Neymar.

Formacioni startues i Bordeaux: Costil, Kwateng, Koscielny, Baysse, Sabaly, Otavio, Basci, Zerkane, Ui-Jo, Ben Arfa, Maja. /Telegrafi/