LAJMI I FUNDIT:

Formacionet bazë: Arsenal – Reading

Formacionet bazë: Arsenal – Reading

Arsenali ka për kundërshtar Readingun në ndeshjen e raundit të katërt (1/8 e finales) të Kupës EFL.

Reklama

Për të arritur në 1/8 e finales, Topçinjtë fituan kundër Nottingham Forestit me rezultat 4-0, ndërsa Readingu mposhti Brighton & Hove Albion me rezultat 2-1.

Favorit për t’u kualifikuar në çerekfinale është Arsenali falë kualitetit që posedon.

Formacioni startues i Arsenalit: Martinez, Jenkinson, Holding, Gabriel, Gibbs, Elneny, Maitland-Niles, Ox, Jeff, Iwobi, Lucas.

ars

Formacioni startues i Readingut: Al-Habsi (c), Watson, Obita, L.Moore, Blackett, Kelly, Van den Berg, Evans, McCleary, Harriott, Samuel.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori