Ai ende mund të dhurojë spektakël. David Beckham ka kthyer kohën pas në të shtunën e fundjavës që lamë pas, kur legjendat e Manchester Unitedi u përballën me ata të Bayern Munichut në një ndeshje bamirëse.

Reklama

44-vjeçari bëri një pasim nga 50 metra duke kombinuar me bashkëlojtarin Gary Neville, duke e dhënë atë ndjesinë se ata nuk janë pensionuar asnjëherë dhe duke shënuar në kohën shtesë, e që festa ishte e madhe.

Shumë tifozë e kanë vlerësuar performacën e Beckhamit, duke shkuar edhe më larg se ai mund të luante ende pa problem për Manchester Unitedin e Ole Gunnar Solskjaer në sezonin e ri.

Reklama

Nën menaxhimin e Sir Alex Ferguson, Paul Scholes, Nicky Butt dhe Jaap Stam, me legjendat e tjera, e mposhtën Bayern Munichun me rezultat të thellë 5-0.

Reklama
Solskjaer inkuadrohet nga banka rezervë për të shënuar ndaj Bayernit në ndeshjen bamirëse Solskjaer inkuadrohet nga banka rezervë për të shënuar ndaj Bayernit në ndeshjen bamirëse

Tifozët kishin kënaqësi t’i shohin edhe një herë legjendat e dy skuadrave në aksion, por pasimi i Beckham ishte më të vërtetë për t’u shijuar. /Telegrafi/