LAJMI I FUNDIT:

Fonseca thotë se 20 minutat e fillimit të pjesës së dytë i kushtuan Romës në derbin ndaj Interit

Fonseca thotë se 20 minutat e fillimit të pjesës së dytë i kushtuan Romës në derbin ndaj Interit

Paulo Fonseca shpjegon pse 15-20 minutat e para të pjesës së dytë ishin fatale për Romën kundër Interit.

Reklama

Giallorossët morën një barazim 2-2 në Stadio Olimpico kundër Nerazzurrëve në kuadër të javës së 17-të në Serie A.

“Është e vështirë për mua të komentoj për këtë lojë. Ne patëm një pjesë të parë të mirë, atëherë nuk ishim një skuadër e njëjtë për 15-20 minuta. Pasi Interi shënoi golin e dytë, ne papritmas u kthyem përsëri në veten tonë”, ka thënë trajneri për DAZN.

“Për fat të keq, ato 15-20 minuta në fillim të pjesës së dytë ishin fatale. Nuk është fizike, sepse kemi përfunduar më lartë me të njëjtin ritëm si pjesa e parë”.

“Interi filloi pjesën e dytë duke lëvizur Brozovicin dhe Vidalin, kështu që ne humbëm aftësinë për t’i mbyllur ata në atë zonë. Skuadra jonë humbi intensitetin dhe nuk ishte aq agresive, kështu që ishte e vështirë kundër një skuadre si Interi kur nuk ishim në gjendje të bënim presion ”.

“Ajo që duhet të kuptojmë është se ne mund të luajmë në të njëjtën mënyrë gjatë 90 minutave, duke ruajtur identitetin dhe intensitetin tonë për ndeshjen e plotë, sepse nuk kemi mundësi të bëjmë gabime ose të bëjmë pushime ndaj një kundërshtari të kësaj cilësie”.

“Është një tjetër ndeshje që ne duhet të përgatisim, do të jetë e vështirë, pasi Lazio është një ekip i shkëlqyeshëm. Ne duhet të përqendrohemi në atë që mund të përmirësojmë dhe kjo është qëndrueshmëria gjatë gjithë lojës ”, ka shtuar më tej Fonseca. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori