LAJMI I FUNDIT:

“Fol tani, fol tani”, Yamal thumbon Rabiotin pas përfundimit të ndeshjes

“Fol tani, fol tani”, Yamal thumbon Rabiotin pas përfundimit të ndeshjes

Në ditën e ndeshjes Spanjë-Francë, Adrien Rabiot i bëri me dije Lamine Yamalit se duhet të bëjë më shumë në nivel personal nëse dëshiron të kualifikohet në finale të Euro 2024.

Sensacioni spanjoll nuk preferoi që t’i kundërpërgjigjej yllit të Juventusit menjëherë, por e la që përgjigjen ta jap me paraqitjen e tij në fushë.

Dhe pikërisht këtë e bëri, pasi Yamal në minutën e 21-të realizoi një gol spektakolar për të barazuar rezultatin në 1-1.


Ky gol bëri që 16-vjeçari të futet në histori të Kampionatit Evropian si golashënuesi më i ri ndonjëherë.

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën
Lexo po ashtu Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

Pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit në Munich, kamerat u drejtuan tek Yamal, i cili duket se i dërgoi një mesazh Rabiotit pas komenteve të tij.

Ai bërtiti ‘Habla! Habla!’ që në gjuhën shqipe do të thotë ‘Fol tani! Fol tani!’.

Pra Yamal dhe Spanja patën fjalën e fundit në këtë çështje teksa tani do të fillojnë përgatitjet për finalen e madhe që do të mbahet më datë 14 korrik.

‘Furia e Kuqe’ tani do të presë fituesin e çiftit tjetër gjysmëfinalist Holandë-Angli për të mësuar kundërshtarin në finale./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori