LAJMI I FUNDIT:

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit
Reklama

Real Madridi nuk pritet të bëjë transferime në afatin kalimtar të janarit. Ka pasur shumë pikëpyetje të ngritura në klub pas humbjes së mbrëmshme, por pavarësisht kësaj – klubi nuk ka dëshirë të bëjë ndonjë përforcim në janar.

Sipas Marca, këmbanat e alarmit janë vënë në Real Madrid pas disfatës kundër Atletico Madridit dhe mënyrës sesi veproi trajneri dhe si u përgjigj skuadra në fushë.


Në klun, ata janë vërtet të shqetësuar se sa larg mund të shkojë kjo skuadër dhe janë të vetëdijshëm për mangësitë që ka në ekipin aktual. Në tregun e transferimeve, ata mendojnë se kanë bërë një punë të mirë dhe kanë ndërtuar një skuadër konkurruese, por pas lëndimeve të Thibaut Courtois, Eder Militao, Dani Carvajal dhe Vinicius – gjithçka ka ndryshuar.

Pësoi disfatë të dhimbshme nga Atletico Madridi, por Bellingham mori vëmendje me veprimin që bëri pas ndeshjes
Lexo po ashtu Pësoi disfatë të dhimbshme nga Atletico Madridi, por Bellingham mori vëmendje me veprimin që bëri pas ndeshjes

Klubi aktualisht po vepron mes zemërimit dhe mendimit për të gjetur zgjidhje për të përmirësuar skuadrën, por fillimisht ata janë duke pritur reagimin e Carlo Ancelottit dhe skuadrës ndaj humbjes – pasi besojnë se kjo skuadër mund të ofrojë më shumë.

Pavarësisht gjithë kësaj, Marca siguron që Real Madridi as që po mendon të hyjë në treg në janar, pavarësisht se ka vetëm një sulmues qendror.

Gjatë ndërtimit të kësaj skuadre, klubi është i shqetësuar për vendimet që Carlo Ancelotti mori kundër Atletico.

Real Madrid ankohet rreth ndarjes së drejtësisë në derbin ndaj Atletico Madrid
Lexo po ashtu Real Madrid ankohet rreth ndarjes së drejtësisë në derbin ndaj Atletico Madrid

Siç u përmend më lart, për momentin drejtuesit janë në pritje të reagimit nga trajneri dhe lojtarët – para se të vendosin diçka tjetër.

Nuk mund të thuhet se nuk ka faj edhe bordi, pasi nuk pranuan të zëvendësojnë Karim Benzeman dhe Marco Asensio gjatë gjithë verës, kur ishte e qartë se skuadra kishte nevojë për një sulmues. Mbetet për të parë se si do të veprojë Real Madrid tani e tutje, me testin e parë që vjen të mërkurën kundër Las Palmas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori