Flamurtari ndal Trepçën ’89, merr një pikë

Festa e lojtarëve të Trepçës 89 në një nga ndeshjet

Flamurtari edhe pse luajti në Podujevë si vendas, ka arritur të marr barazim ndaj Trepçës ’89 me rezultat 2-2.

Flamurtari në ndeshjen e fundit luajti me Vëllaznimin, ndërsa ndeshja u ndërpre nga tifozët vendas, gjë që kuqezinjtë e humbën ndeshjen me rezultat zyrtar 3-0.

Kjo ka bërë që Flamurtari t’i zhvillojë ndeshjet në Podujevë.

Flamurtari e gjeti golin e parë në minutën e 28, ku Ardit Jaupaj shënoi pas asistimit të Blendi Baftiut.

Pjesa e parë u mbyll me golin e bukur të Shpëtim Idrizit nga goditja e dënimit.

Por kuqezinjtë nuk u dorëzuan në pjesën e dytë.

Jaupaj arriti të shënojë sërish në minutën e 58-të për ta kthyer Flamurtarin në epërsi.

Kampionët aktual arritën të barazojnë me Oto John i cili shënoi nga afërsia për 2-2.

Ky ishte rezultati në fund të ndeshjes që nuk e ndihmon asnjërën skuadër. /Telegrafi/

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë