Flamurtari fiton në udhëtim te Dukagjini

Flamurtari e ka mposhtur në udhëtim Dukagjinin me rezultat 1-2 në kuadër të javës së 15-të në Superligën e Kosovës.

Të parët ishin vendasit që kaluan në epërsi me anë të Mark Milicaj që shënoi gol të bukur në minutën e 32-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë epërsi minimale të Dukagjinit, derisa e dyta kishte një situatë tjetër.

Vushtrria e filloi më mirë 45 minutëshin e dytë, derisa arriti edhe ta përmbyste rezultatin.

Shend Kelmendi ishte ai që i barazoi shifrat në minutën e 68-të për mysafirët, derisa ngjalli shpresat se skuadra e tij mund të fitonte takimin.

Kur u mendua se takimi po përfundonte baraz, Gentrit Begoli (90+4) e përmbysi rezultatin për 1-2, për t’i fituar kështu skuadrës së tij tri pikë.

Pas javës së 15-të, Flamurtari gjendet në pozitën e nëntë me 15 pikë, derisa Dukagjini në të fundit me tetë. /Telegrafi/