LAJMI I FUNDIT:

Fituesit e “SAG Awards” 2024: Lily Gladstone mposht Margot Robbie dhe Emma Stone, ndërsa Oppenheimer triumfon me fitoret për Cillian Murphy dhe Robert Downey Jr

Fituesit e “SAG Awards” 2024: Lily Gladstone mposht Margot Robbie dhe Emma Stone, ndërsa Oppenheimer triumfon me fitoret për Cillian Murphy dhe Robert Downey Jr

Lily Gladstone bëri histori “duke mërzitur” Emma Stone dhe Margot Robbie, ndërsa Oppenheimer triumfoi në shumicën e kategorive kryesore të filmit në ndarjen e 30-të vjetore të “SAG Awards” që u mbajt të shtunën në auditorin ikonik Shrine në Los Anxhelos.

Cillian Murphy fitoi çmimin “Aktori Mashkull në Rolin Kryesor”, ndërsa Robert Downey Jr. mori në shtëpi çmimin “Aktori Mashkull në Rol Dytësor” dhe i gjithë ansambli fitoi nderin e lartë “Performanca e Jashtëzakonshme nga një kast në një Film” për “Oppenheimer” në fund të natës, shkruan DailyMail.


Ndërkohë “Succession” i vlerësuar nga kritikët u mërzit disa herë në kategoritë televizive, duke përfshirë Elizabeth Debicki e cila mposhti Sarah Snook për “The Crown” dhe yllin e “The Last Of Us” Pedro Pascal i cili triumfoi mbi Kieran Culkin, Brian Cox dhe Matthew Macfadyen, por seriali HBO përfundimish mori në shtëpi nderin e lartë “Performanca e Jashtëzakonshme nga një Ansambël në një Seri Dramatike”.

Aktorja 37-vjeçare amerikane, Lily, e cila përdor përemrat ajo/ata, fitoi “Performanca e Jashtëzakonshme nga një Aktore Femër në një Rol Kryesor” për punën e saj të pabesueshme në “Killers Of The Flower Moon”. Ishte një fitore historike pasi ajo është interpretuesja e parë indigjene që fiton një çmim SAG në atë kategori.

Ata triumfuan në Hollywood duke përfshirë: Annette Bening – “Nyad”, Carey Mulligan – “Maestro”, Margot Robbie – “Barbie” dhe Emma Stone – “Poor Things”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pasi erdhi në Kosovë, Dua Lipa u pa mbrëmë në një klub nate në Prishtinë

Pasi erdhi në Kosovë, Dua Lipa u pa mbrëmë në një klub nate në Prishtinë

Magazina
Ish-Miss Kosova i jep fund beqarisë – publikohen pamje nga ceremonia luksoze

Ish-Miss Kosova i jep fund beqarisë – publikohen pamje nga ceremonia luksoze

Magazina
Policia e angazhuar për

Policia e angazhuar për "Sunny Hill", njofton për ri-orientim të trafikut gjatë katër ditëve sa mbahet festivali

Magazina
Dua Lipa për festivalin Sunny Hill: Ka qenë ëndërr ta realizoj me familjen time në qytetin tim

Dua Lipa për festivalin Sunny Hill: Ka qenë ëndërr ta realizoj me familjen time në qytetin tim

Magazina
Pas ‘përplasjes’ së Artës dhe Bardhit, reagon ashpër Ana Kabashi

Pas ‘përplasjes’ së Artës dhe Bardhit, reagon ashpër Ana Kabashi

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Kalo në kategori