Fitore e madhe e Dukagjinit në udhëtim te Drenica

Dukagjini ka fituar 1-0 në udhëtim te Drenica në përballjen që u luajt në kuadër të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja filloi me një tempo mjaft të kujdesshëm nga dy skuadrat, duke synuar që të përfitonin nga gabimet e njëra-tjetrës.

Por, pas 20 minutash lojë, skuadra nga Klina kaloi në epërsi me golin e realizuar nga Altin Mërlaku.

Me këtë gol edhe përfundoi pjesa e parë, duke bërë që dy skuadrat të shkonin në pushimin mes pjesëve.

Në 45 minutat e dytë, u vërejt një angazhim më i madh nga skuadra vendase, por pa arritur të bëjnë ndryshim në rezultat.

Pas javës së 16-të, Dukagjini është ngjitur në vendin e pestë me 18 pikë, ndërsa Drenica ka mbetur me 17 sosh. /Telegrafi/

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta