Fitore e lehtë për Prizrenin 16

Prizreni 16 ka shënuar fitore të lehtë ndaj Dritës me rezultat 111:74 (24:19, 32:22, 33:20, 22:13), në kuadër të javës së 18-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Në fakt gjilanasit e nisën ndeshjen më mirë dhe ishin në epërsi pothuajse deri në fund të çerekut të parë, 14:19, megjithatë, në fund të kësaj prizrenasit me një seri 10:0, e fitojnë këtë pjesë 24:19. Vendasit vazhduan me lojë të mirë deri në fund, duke shënuar fitore të pritur. Basketbollistët prizrenas e fitojnë periudhën e dytë, 32:22, për të shkuar në pushim me shifrat 56:41.

Prizrenasit vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë. Ata thelluan edhe më shumë epërsinë. Periodën e tretë e fituan 33:20 dhe atë të fundit 22:13, për të triumfuar në fund me rezultat 111:74.

Te Prizreni 16 u dalluan Ivan Koljeviq me 23 pikë, gjashtë asistime dhe 11 asistime dhe Robert McCoy me 24 pikë e 15 kërcime, kurse te Drita u dalluan Isaiah Jonnson me 32 pikë e nëntë kërcime.

Prizreni 16 ka 11 fitore e pesë humbje, kurse Drita 18 humbje në 18 humbje, duke qenë skuadra e vetme në elitë që nuk ka shënuar fitore.

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit