LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina mposht Milanin, fjala titull për kuqezinjtë tani është e pamundur

Fiorentina mposht Milanin, fjala titull për kuqezinjtë tani është e pamundur

Fiorentina ka arritur ta mposht Milanin me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 25-të në Serie A.

Reklama

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, duke rrezikuar dy herë radhazi me Giacomo Bonaventuran, por pa sukses.

Milani në anën tjetër kishte rast me Olivier Giroud, por portieri Pietro Terracciano ishte në vend.

Edhe pse me raste pjesa e parë nuk solli gola.

Me të filluar pjesa e dytë, Fiorentina fitoi penallti e cila u kthye në gol nga Nicolas Gonzalez në minutën e 49-të për 1-0.

Kuqezinjtë u kthyen me raste me Giroud dhe Theo Hernandez, por në të dy rastet nuk kishte gol.

Milani fitoi penallti në minutën e 79-të, por pasi u rishikua në VAR u anulua.

Fiorentina kishte rast të shtonte epërsinë, por gjuajtja e Luka Jovic u prit nga Mike Maignan.

Por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë me Jovic që shënoi për 2-0.

Krejt çka bëri Milani ishte një gol me Theo Hernandez në kohën shtesë.

Fiorentina me këtë fitore shkon në kuotën e 31 pikëve në vendin e 12-të, ndërsa Milani ka 47 pikë dhe mban vendin e katërt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori