LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina fiton takimin e parë ndaj Atalantas në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Fiorentina fiton takimin e parë ndaj Atalantas në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 1-0 në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë.

Pas një fillimi të kujdesëm të ndeshjes nga të dyja palët, një moment i mirë i vendasve solli golin.

Zhvillohej minuta e 31-të, kur Nicolas Gonzalez asistoi te Rolando Mandragora që shënoi super gola nga distanca për 1-0.


https://twitter.com/widescores_com/status/1775619669640048705

Në pjesën e dytë, Atalanta ka mundur të barazojë rezultatin, por Mitchel Bakker nuk arriti të shënojë nga afër.

Deri në fund nuk kishte më raste të mira dhe Fiorentina mori një rezultat të rëndësishëm në ndeshjen e parë.

Ndeshja kthyese zhvillohet pas tri javësh me Atalantan që do të jetë vendas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori