Juventusi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 0-0 në udhëtimin e tyre te Fiorentina.

Ndeshja e zhvilluar në Artemio Franchi ka qenë shumë e luftuar nga të dyja skuadrat, por pa sjell fitues.

Vendasit ishin më kërkues dhe krijuan më shumë raste se Zonja e Vjetër, por portat mbeten të paprekura.

Juventusi ndalet nga Fiorentina Juventusi ndalet nga Fiorentina

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte portieri mysafirë, Woiciech Szczesny, i cili u notua me 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Kevin Prince Boateng që u vlerësua me notë 6.0.

Fiorentina:

Juventus:

/Telegrafi/