LAJMI I FUNDIT:

Final 4 i Ligës Unike në Prishtinë, shpalosen detajet e organizimit

Final 4 i Ligës Unike në Prishtinë, shpalosen detajet e organizimit

Në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është mbajtur konferencë për media, duke shpalosur detajet për organizimin e Final 4 në konkurrencën e femrave.

Reklama

Ky është edicioni i parë dhe historik i kësaj gare, ndërsa do të organizohet në Prishtinë.

Anëtarja e Bordit Drejtues të Ligës Unike, Elvira Dushku, ka thënë se kanë përgatitjet e duhura për organizimin sa më të mirë të kësaj ngjarje të rëndësishme. “Liga Unike ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për organizimin e Final 4. Kjo është hera e parë që organizohet në konkurrencën e femrave, andaj duam që të jetë shembull edhe për herët e ardhshme dhe të jetë një organizim i jashtëzakonshëm”, është shprehur Dushku.

Vlora Braha, Kryetarja e Klubit të Prishtinës (Femrat), ka dhënë detaje për organizimin në kryeqytetin e Kosovës. “Ne jemi munduar që të përgatitemi sa më mirë për Final 4 të Ligës Unike te femrat. Unë shpresoj se do të shijojmë dy ditë të basketbollit te femrat, duke parë ndeshje shumë të bukura në parket dhe një organizim madhështor. Kjo është hera e parë që e organizojmë dhe sigurisht se duam të fitojmë. Prishtina ka traditë në organizim dhe në fitimin e trofeve. Hyrja do të jetë falas dhe i bëjmë thirrje të gjithë adhuruesve të basketbollit që të vijnë në numër sa më të madh”, theksoi Braha.

Ndërkohë, trajneri i Prishtinës, Fidan Shatri, ka folur sa i përket pritshmërive të ekipit prishtinas për Final 4. “Ne jemi të nderuar që jemi pjesë e Ligës Unike dhe që për herë të parë do të organizojmë Final 4. Konkurrenca është shumë e fortë, ku të katër skuadrat janë shumë të forta. Ne kemi bërë përgatitjet e duhura si ekip. Besoj se do të angazhohemi maksimalisht dhe të fitojmë këtë trofe”, ka deklaruar Shatri.

Më pas është nënshkruar marrëveshja për Organizimin e Final 4, që do të mbahet më 23/24 Mars në Prishtinë dhe është prezantuar logo zyrtare e kësaj ngjarje shumë të rëndësishme.

Në gjysmëfinalen e parë do të takohen Penza-Bashkimi, kurse në atë të dytë Prishtina-Flamurtari.

Orari
23 Mars
16:00 Penza-Bashkimi
19:00 Prishtina-Flamurtari
24 Mars
16:00 Ndeshja për vendin e tretë
19:00 Ndeshja finale

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori