LAJMI I FUNDIT:

Filmi “Once Upon a Time in Hollywood” tashmë ka fituar 60 milionë dollarë në kinematë amerikane

Filmi “Once Upon a Time in Hollywood” tashmë ka fituar 60 milionë dollarë në kinematë amerikane

Fundjava e kaluar, filmi i shumëpritur dhe i parashikuar i Quentin Tarantinos, “Një herë në një kohë në Hollywood”, mbërriti në kinematë amerikane, por tani për tani, vetëm fitimet në SHBA janë në dispozicion, duke u shfaqur në 4,253 salla dhe ka fituar 60 milionë dollarë.

Reklama

Shfaqja në mbarë botën do të fillojë këtë muaj. Shpërndarësi pret që të ardhurat të kapin shifrat rekord, ku në film shfaqen Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt.

Deri në fund të fundjavës, ai fitoi më shumë para nga “Hells Streets: Hobi dhe Shows”, i cili tashmë ka mbledhur 180 milionë dollarë.

Audiencat në të gjithë botën i duan dy “shtëpitë e pushtetit” të Dwyane Johnson dhe Jason Statam, të cilët gjithashtu luajtën me yje në seritë “Hell Street”. “Once Upon a Time in Hollywood” është filmi i nëntë i Quentin Tarantinos dhe mund të presim vetëm një tjetër pasi njofton se do të tërhiqet nga Hollywoodi pas filmit të dhjetë.

Një kritik vuri në dukje se film sentimental i Tarantinos në Hollywood, të cilin ai e quajti “La, La Country, me po aq pak dhunë dhe gjak si në filmat e nivelit të dytë”.

Ndryshe, filmi shumë shpejt do të vjen edhe në kinematë e Kosovës, ku pritet të ketë shumë shikues. /Telegrafi/