LAJMI I FUNDIT:

Filmi i ri për princeshën Diana do të jepet premierë në Festivalin e Filmit në Venecia

Filmi i ri për princeshën Diana do të jepet premierë në Festivalin e Filmit në Venecia
(Foto: PageSix)

“Spencer”, një dramë e shumëpritur nga Pablo Larrain, në të cilën Kristen Stewart luan princeshën Diana, pritet ta ketë premierën botërore në Festivalin e Filmit në Venecia – raporton Variety.

Reklama

Shkruar nga krijuesi i serialit popullor “Blinders Peaky”, Steven Knight, filmi u përqendrua në një fundjavë në fillim të viteve të nëntëdhjeta kur Diana vendosi të ndahej nga princi Charles mes thashethemeve për një lidhje.

Princesha e ndjerë po kalonte pushimet e fundvitit me familjen mbretërore në Sandringham në Norfolk, kur vendosi t’i japë fund martesës me Charles.

(Foto: Neon)

Stewart luan në film së bashku me yllin e serisë “Poldark”, Jack Farthing, që portretizon princin Charles. Pjesë e filmit janë edhe kandidatët për BAFTA, Timothy Spall (“Mr. Turner”), i nominuari për Oskar Sally Hawkins (“Shape of Water”) dhe Sean Harris (“Mission: Impossible – Fallout”).

Filmi do të dalë në vitin 2022 me rastin e 25 vjetorit të vdekjes së princeshës Diana. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Magazina
Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Magazina
Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Kalo në kategori