LAJMI I FUNDIT:

Filmi për Freddie Mercuryn, “Bohemian Rhapsody” do të ketë edhe një vazhdim

Filmi për Freddie Mercuryn, “Bohemian Rhapsody” do të ketë edhe një vazhdim

“Bohemian Rhapsody”, një film mbi këngëtarin legjendar të grupit “Queen”, Freddie Mercury, së shpejti mund të ketë një vazhdim.

Reklama

Regjisori austriak Rdui Dolezal, i cili ka qenë ndër vite mik me këngëtarin, ka zbuluar për “Page Six” se drejtori i filmit si dhe anëtarët e bendit, Brian May dhe Roger Taylor po planifikojnë të fillojnë xhirimet e një filmi të dytë.

Sipas fjalëve të tij, Jim Bitch, menaxheri i Grupit Queen, është duke u përgatitur seriozisht për të vazhduar këtë film.

Kitaristi Brian May tha më parë se një tjetër histori nga karriera e gjatë e grupit mund të shfaqet.

Filmi “Rhapsody Bohemian” fitoi më shumë se 870 milionë dollarë në mbarë botën dhe u bë filmi biografik më i fuqishëm i të gjitha kohërave.

Përveç kësaj, ai fitoi katër Oscar dhe inkurajoi ringjalljen e popullaritetit të grupit në tërësi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Magazina
Megan Fox publikon fotografi me bikini për të ngacmuar imagjinatën

Megan Fox publikon fotografi me bikini për të ngacmuar imagjinatën

Magazina
Kalo në kategori