Po vazhdon saga rreth shumës së pa paguar të transferimit të Emiliano Salas nga Cardiff City te Nantes.

Skuadra franceze e ka fituar rastin në FIFA rreth shitjes së sulmuesit argjentinas, mirëpo anglezët po refuzojnë që ta paguajnë shumën pre 20 milionë euro.

Sala ndërroi jetë në fillim të këtij viti, pasi aeroplani me të cilin po fluturonte nga Nantes për në Cardiff ishte përplasur në brigjet e detit të Britanisë së Madhe.

Emiliano Sala i prezantuar si lojtar i Cardiffit

Skuadra angleze ka bërë të ditur se ata nuk duan ta paguajnë shumën te klubi nga Ligue 1, pasi lojtari nuk ka bërë asnjë paraqitje për ta.

FIFA: Cardiff duhet të paguajë shumën e transferimit të Emiliano Sala FIFA: Cardiff duhet të paguajë shumën e transferimit të Emiliano Sala

Në anën tjetër, Nantes ka bërë të ditur se lojtar i kishte kaluar me sukses testet mjekësore te Cardiffi dhe se në Francë kishte shkuar për t’i paketuar valixhet.

Nëse skuadra angleze nuk e paguan shumën prej 20 milionë eurosh, atëherë do të dënohen me tri afate mos transferim të lojtarëve dhe me një gjobë rreth 500 mijë eurosh. /Telegrafi/