LAJMI I FUNDIT:

Festë e çmendur në Kopenhagë pas golave dhe fitores së Danimarkës ndaj Çekisë

Festë e çmendur në Kopenhagë pas golave dhe fitores së Danimarkës ndaj Çekisë

Tifozët danezë kanë festuar si të çmendur kualifikimin e kombëtares së tyre në gjysmëfinale të Euro 2020.

Danimarka mposhti Çekinë me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen çerekfinale, duke siguruar kalimin tutje në Kampionatin Evropian.

Fitorja e danezëve erdhi falë golave nga Thomas Delaney dhe Kasper Dolberg, ndërsa për çekët golin e vetëm e shënoi Patrick Schick.

Kjo fitore ka bërë që Vikingët të sigurojnë gjysmëfinalen për herë të parë që nga viti 1992, atëherë kur edhe e fituan gjithë trofeun.

Ky triumf dhe kalim në gjysmëfinale ka bërë që festa të jetë e madhe në kampion danezë.

Tifozët e Danimarkës kanë festuar si të çmendur në Kopenhagë golat e ekipit dhe kualifikimin e kombëtares së tyre në gjysmëfinale të Euro 2020. /Telegrafi/  

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Shkumbin Pireva
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori