Feronikeli nuk është ndalur në afatin kalimtar të janarit, duke i përforcuar radhët me dy talentë që vijnë nga Liga e Parë.

Drenicasit që e mbyllën në vendin e dytë me vetëm një pikë pas Prishtinës, kërkojnë të jenë në hap

“Me qëllim të përforcimit dhe rritjes edhe më të madhe të nivelit të lojës, Feronikeli ka zyrtarizuar transferimin e dy futbollistëve të rinj, Met Millaku dhe Riza Zhdrella”.

Të gjitha lajmet për Feronikelin Të gjitha lajmet për Feronikelin

“Feronikeli e ka transferuar mesfushorin e talentuar 20 vjeçar, Met Millaku nga KF Dukagjini, kurse talenti 18 vjeçar, Riza Zhdrella është transferuar nga Trepça e vjetër”.

“Klubi shpreson shumë që Zhdrella dhe Millaku do të sjellin një frymë të re dhe tifozëria do të ketë çka të shohë nga magjia e tyre”, thuhet në njoftimin e Feronikelit.

Këto dyja janë transferimet e para të klubit në këtë afat kalimtar.

Është folur se klubi ka arritur marrëveshje edhe me Ahmad Konen që ishte edhe më parë në klub, por që ende nuk është bërë zyrtarizimi. /Telegrafi/