LAJMI I FUNDIT:

Ferizaj do tri pikë të mëdha ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Ferizaj do tri pikë të mëdha ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Ferizaj dhe Drenica kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

“Ujqit” janë nikoqir të “Shqiponjave të Zeza” në ndeshjen e ‘mbijetesës’ që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari artificial në Ferizaj me fillim nga ora 15:00.

Vendasit e Andrej Panadic vijnë nga tri humbje radhazi dhe duan t’i kthehen fitores pasi synojnë t’i ikën pozitës që i rrëzon nga kategoria dhe të mbesin së paku në atë pozitën e barazhit.

Në anën tjetër, ekipi i Bledar Devollit vjen nga një formë e tmerrshme me tetë humbje radhazi dhe ka ‘trenin e fundit’ pasi një humbje këtu mund t’i dërgoj edhe matematikisht në Ligën e Parë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Ferizaj: Bajraktari; Gligorov, Halili, Bardhi, Avdulli; Shabani, Ramusa, Islami; Krasniqi; Sadriu, Panadic; 

Drenica: Gjoka; Bejta, Hoti, Kuka; Lushtaku, Thaqi, Hussein, Dervishaj, Veliqi; Mëziu, Zeka; 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori