LAJMI I FUNDIT:

Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

Legjenda e Atletico Madridit, Filipe Luis ka pranuar se keqardhja e tij më e madhe në futboll ishte përdorimi i taktikave të fshehta kundër rivalëve më të mëdhenj të Los Colchoneros, Real Madridit.

Më konkretisht, ishte një ndeshje kundër Angel di Marias që braziliani do dëshironte që ai të mund ta rikthente.

I pensionuar së fundmi, Filipe foli për podkastin e ‘Charla’, aty ku shpjegoi se në një lojë ai u përpoq të largonte Di Maria nga ndeshja me çdo mjet të mundshëm.

“Mbërrita në Atletico, do të luanim kundër Real Madridit dhe Aguero më tha: ‘Filipe, nëse i afrohesh, ai do të humbasë veten, do të jetë jashtë loje. I shkoni sa më afër dhe flisni për gruan e tij. Dhe unë arrita dhe thashë: ‘gruaja jote, e shava, i thashë emrin e gruas së tij. Ai më shikoi, ishte i rrëzuar, nuk pati ditën e tij. Dhe ai me të vërtetë nuk bëri mirë në lojë”, ka rrëfyer Luis.

“U ktheva në shtëpi dhe u pendova shumë. Di Maria, më fal”.

Nuk është krejtësisht e pazakontë që lojtarët të përfshihen në lojëra mendore për të provuar të largojnë kundërshtarët e tyre nga ajo, por në shumicën e kohës lojtarët dalin jashtë kufinjve sportiv. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori