Është mbajtur mbledhja përkujtimore për nderuar jetën dhe veprimtarinë artistike të producentes tashmë të ndjerë, Vjosa Berisha.

Mbledhja nisi me një fjalim të kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, më pas të producentit Yll Uka, e krejt në fund ka folur edhe bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

Ky i fundit ka falënderuar të gjithë për mbështetjen që ia kanë dhënë gjatë gjithë kësaj kohe.

Foto: Screenshot/Facebook

“Ju falënderoj të gjithëve që jeni këtu sot, që të ndani dhimbjen me familjet tona Berisha dhe Istrefi. Do t’i falënderoj të gjithë njerëzit nga anë e mbanë bota që e kanë përkrahur Vjosën gjatë sëmundjes së vështirë. Dua të falënderoj mjekët që janë kujdesur për Vjosën, mjekët infermierët, klinikën në Gjermani dhe spitalin në Londër”, ka thënë Berisha.

Reklama
Reklama
Rama mes lotësh flet për regjisoren Berisha: Komuniteti artistik humbi një ikonë, pa të Prishtina më nuk frymon njëlloj Rama mes lotësh flet për regjisoren Berisha: Komuniteti artistik humbi një ikonë, pa të Prishtina më nuk frymon njëlloj

Ai tutje thotë që Vjosa ka qenë një shpirt luftarak që ka kaluar çdo sfidë në jetë, përveç kancerit.

“Të gjithë ne që jemi këtu e kemi njohur Vjosën, shpirtin e saj luftarak, para të gjithave sfidave. Po të mos ishin sfidat, Vjosa nuk kishte qenë e tillë. Gjitha betejat i ka tejkaluar, ndoshta përveç kësaj. Ajo e ka sfiduar edhe këtë me faktin që i ka dhënë mbështetje shumë njerëzve me sëmundjen e kancerit, sidomos vajzave dhe grave. Ju falënderoj për pjesëmarrjen, ju njoftojmë se varrimi është në varrezat e Prishtinës në ora 17:00”, shton producenti i njohur.

Foto: Screenshot/Facebook

Reklama

Vjosa do të varroset sot (e enjte) në varrezat e Prishtinës (Arbëri). /Telegrafi/

Foto: Telegrafi