LAJMI I FUNDIT:

Fansat e Game of Thrones nisin një peticion për ribërjen e sezonit final

Fansat e Game of Thrones nisin një peticion për ribërjen e sezonit final
Game of Thrones, foto:Getty Images/Guliver
Reklama

Mbi 200.000 mijë fansa të serialit Game of Thrones e kanë nënshkruar peticionin për ribërjen e sezonit final.

Peticioni i Change.org, i quajtur ”Ribërja e Game of Thrones Sezoni 8″ me skenaristët kompetentë, është një thirrje për krijuesit e serialit.


“David Benioff dhe D.B Ëeiss kanë dëshmuar se janë shkrimtarë të paaftë kur nuk kanë material burimor. Kjo seri meriton një sezon finale që ka kuptim. Shkatërroi pritjet e mia dhe bëj që kjo të ndodhë, HBO!”, thuhet në peticion.

Game of Thrones (Foto:Getty Images/Guliver)

Shumë fansa janë të zemëruar për vendimin e bërë nga Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) për të shkatërruar Landing King me dragoin e saj të mbetur.

Më herët në këtë episod, këshilltari i saj Tyrion Lannister (Peter Dinklage) i kërkoi asaj të ndalë sulmin nëse kambanat u ngritën, duke u dhënë popullit të qytetit kohë për të shpëtuar. Por, kur u ngritën kambanat, Daenerys vendosi të sulmojë gjithsesi, duke e hedhur qytetin në humbje.

Episodi i fundit i Game of Thrones transmetohet të dielën, më 19 maj. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

“E kanë parë familja e vet videon”, Santiana në gjendje të rënduar emocionale pasi i dashuri nuk i dha sinjal

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Santiana tregon se si e kishte rrahur një djalë të sëmurë nga zemra, dhe nga stresi kishte pësuar shenja në trup

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Kaderi dhe Blerando sjellin humor në shtëpi me imitimin e Bucit dhe Veronës

Magazina
Kalo në kategori