LAJMI I FUNDIT:

Familja sulmon stafin mjekësor në një spital në Meksikë, sepse nuk ua lejuan të shohin pacientin e vdekur nga coronavirusi

Familja sulmon stafin mjekësor në një spital në Meksikë, sepse nuk ua lejuan të shohin pacientin e vdekur nga coronavirusi

Familja e shqetësuar e një burri që vdiq nga coronavirusi u kap në video duke rrahur një anëtar të stafit të spitalit në Mexico City pasi u thanë se nuk lejohej të shihnin pacientin.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi të mërkurën pasi burri, emri i të cilit nuk u bë i ditur, ndërroi jetë nga virusi vdekjeprurës pasi ai ishte shtruar në spital që nga e hëna e kaluar.

Një punëtor në Spitalin e Përgjithshëm të San Pedro Xalpa Zona 48 regjistroi momentin shqetësues kur familja u sul mbi stafin mjekësor, përfshirë Daniel Zamorano, një infermiere.

Ndërkohë Zamorano shfrytëzoi Facebook-un të enjten herët për të treguar sesa keq dukej fyti i tij.

“Familja, miqtë dhe fqinjët janë gjithmonë të vështirë. Sot katër burra dhe dy gra më rrahën sepse i afërmi i tyre vdiq nga Covid19”, shkroi Zamorano. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Kalo në kategori