Familja e këngëtares Dua Lipa që një kohë po qëndron në Shqipëri, derisa tashmë kanë shijuar bregdetet shqiptare si dhe vizituan disa monumente të njohura atje.

Ish-frontmeni i grupit “Oda”, Dukagjin Lipa, duke qenë se është mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale, së fundmi ka ndarë me fansat disa fotografi nga ‘Kalaja e Butrintit’.

Ai në shumë prej imazheve shfaqet përkrah bashkëshortes njëherësh nënës së Duas, Anesa Lipës.

Dukagjin Lipa dhe Anesa Lipa (Foto: Instagram)

Ndërkohë, që në disa fotografi të tjera ka pozuar edhe pranë fëmijëve: Rinës dhe Gjinit.

Të njëjtit duket se po kalojnë kohë të mirë së bashku, derisa janë krenarë me çdo vend e pjesë të Shqipërisë.

Ledri dhe Sara shijojnë pushimet në Ulqin me prindërit e Dua Lipës Ledri dhe Sara shijojnë pushimet në Ulqin me prindërit e Dua Lipës

“Kalaja e Butrintit, Shqipëri”, ka qenë mbishkrimi krahas një sërë këtyre imazheve të publikuara në Instagram.

View this post on Instagram

Butrint Castle 🇦🇱 🏰

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa) on Sep 10, 2020 at 1:59am PDT

Familja e yllit shqiptar javë më parë ishin edhe në Mal të Zi, gjersa së fundmi sollën edhe disa imazhe të reja nga jugu i Shqipërisë.

Në udhëtimin e tyre, mungoi vetëm Dua për shkak të angazhimeve në jetë dhe karrierën profesionale. /Telegrafi/

View this post on Instagram

The place where I spent my summers since day 1. My beautiful Ulqin ❤️

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa) on Aug 20, 2020 at 2:28am PDT